Ladakalnis (arba Ledakalnis) yra Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai 175 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas.

2012 m. gegužės mėnesį Aukštaitijos nacionaliniame parke baigtas rekonstruoti labiausiai lankomas objektas – Ladakalnis. Dabar Ladakalnį galima apeiti ir pėsčiųjų taku, ir apžiūrėti nuo įrengtų prieplaukų. Turistai nuo Ginučių vandens malūno muziejaus iki Ladakalnio 2 kilometrus taip pat galės įveikti pėsčiomis takais, o keliaudami ras informacinius stendus apie lankytinas parko vietas.

Nuo kalno matosi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – Didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Dar pasakojama, kad viena Alksno ežero įlanka vadinama Mergakumpiu. Kalbama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napaleono karių ir plaukdamos nuskendo šioje įlankoje. O Linkmeno ežere gyveno žaltys Linkmenas, kuriam čia buvo pastatyta didelė šventykla